Gastronomi Öğrencilerinden Bir Başarı Daha!

“Chiefs of The Future-Geleceğin Şefleri” Yarışmasında Ödüller Geldi… 
 

ETUDER ve CNR tarafından düzenlenen ve 23 Eylül 2017 Cumartesi CNR Expo Fuar Merkezinde gerçekleşen Chiefs of The Future-Geleceğin Şefleri Yarışmasına katılan Üniversitemiz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (UBYO) Gastronomi Bölümü öğrencilerinden ödülle geldi.

Ekipler, teması Türkiye coğrafyası üzerinde bulunan ürünleri ve baharatları kullanmak olan müsabakada Üniversitemizi Kemal Şahanlık, Aylin Karapınar, Miray Yıldız, Safa Can Süngü ve Emre Özkan temsil etti.

Öğrencilerimiz müsabakaya Öğr. Gör. İbrahim Levent Demirçakmak tarafından hazırlandılar.

Toplam sekiz üniversitenin yarıştığı etkinlikte Üniversitemiz Atılım Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesi’ni geride bırakarak genel klasmanda Özyeğin Üniversitesi ardından ikincilik ödülü-gümüş madalya kazandı.

Tatlı tabağı kategorisinde ise birincilik ödülüne layık görülerek altın madalya ile hepimize sevinç yaşattı.

Ekibimiz bu başarılarına karşılık toplam 8.500 TL ile ödüllendirildiler.

Bölüm Başkanı ve Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Hakkı Tekiner bölüm öğretim elemanlarının eğitim ve öğretimin kalitesinin yükseltilmesi, bu gibi müsabakalarda öğrencilerin teşvik edilmeleri hususlarında ortak düşüncelere sahip olduklarını, ileri dönemlerde daha çok çalışarak bölümü Ülkemizde en iyiler arasında sokmak istediklerini belirtti.

Üniversite yönetimine verdikleri destekler için tüm öğretim elemanları ve öğrencilerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.